O mnie

hej jestem Ania

Język angielski towarzyszył mi od małego. Godzinami oglądałam anglojęzyczne bajki na Cartoon Network, kolekcjonowałam gazetki “English Junior”, słuchałam amerykańskich boysbandów oraz pisałam listy do penpalki z USA. Już wtedy wiedziałam jedno: kiedyś będę pracowała jako nauczycielka języka angielskiego 😉

Jeszcze jako studentka, w 2016 roku zaczęłam pomagać innym w nauce języka angielskiego udzielając korepetycji. Od tamtego czasu minęło kilka lat, a ja nadal to robię i kocham to zajęcie jeszcze bardziej niż wtedy! Kolejne kroki w zawodzie stawiałam w szkołach językowych, z którymi współpracuję do dziś jako lektorka języka angielskiego.

angielski vibe nauczycielka języka angielskiego

Nauczycielka języka angielskiego z powołania

Jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku “coaching i tutoring w edukacji”. Interesuje mnie nie tylko nauczanie z wykorzystaniem przeróżnych technik i materiałów, ale również praca nad motywacją i wsparcie ucznia w procesie uczenia się. Specjalizuję się w nauczaniu młodzieży (7 klasa wzwyż) i dorosłych. Przygotowuję do egzaminów szkolnych – ósmoklasisty oraz matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Prowadzę zajęcia zarówno indywidualne, jak i w parach.

W oparciu o Test Gallupa moje główne talenty to:

  • zgodność – pragnę nawiązać z każdym pozytywną relację
  • bezstronność – nowe osoby są dla mnie „czystą kartą”
  • dyscyplina – jestem bardzo zorganizowana i sumienna
  • maksymalista – koncentruję się na jakości, wyciągam z siebie i innych to, co najlepsze
  • rozwaga – zapobiegam problemom poprzez naturalne przewidywanie

Pozostałe zainteresowania

To, czym zajmuję się zawodowo jest jednocześnie moją pasją. Ale nie jedyną! Bliska jest mi również kultura skandynawska oraz mitologia nordycka. Od kilku lat uczę się się języka duńskiego, a do Kopenhagi zawsze chętnie wracam. Na co dzień można mnie spotkać spacerującą po Częstochowie, choć często wracam na Mazury, skąd pochodzę. W wolnych chwilach gram w gry komputerowe, słucham muzyki oraz spokojnie (a czasem szaleńczo) organizuję i planuję swoje życie w Notion 🙂

Poznając inne języki sama doświadczam trudności związanych z nauką języków obcych. Potrafię spojrzeć na zajęcia z perspektywy osoby uczącej się. Wykorzystując wiedzę z dziedziny gier komputerowych wprowadzam do zajęć element grywalizacji i zabawy. Poprzez muzykę zachęcam uczniów do immersji językowej. Moja umiejętność dobrej organizacji pozwala mi zaplanować zajęcia idealnie przygotowane pod kątem indywidualnych potrzeb ucznia.

Jeśli czujesz, że złapaliśmy wspólny vibe, to koniecznie zajrzyj do mojej oferty, a także odwiedź mnie na Instagramie!